Francë/ 14 vjeçari vritet me kallashnikov, plagosen edhe dy të tjerë

19/08/2021 11:23

Një 14-vjeçar ka humbur jetën dhe dy të mitur të tjerë kanë mbetur të plagosur, si pasojë e disa të shtënave me armë që janë shënuar mbrëmjen e djeshme në Marsejë.

Mediat e huaja shkruajnë se adoleshenti u vra në zonën e De Maronier. Dy të plagosurit e tjerë janë djem, të moshës 14 dhe 8 vjeç.

Raportet fillestare thanë se incidenti përfshiu dy persona që hipnin në një motor dhe ishin të armatosur me një armë tip kallashnikov.

Top Channel