Tallej me vaksinat dhe thoshte se janë pjesë e një komploti. Vdes nga Covid ‘bosi’ i njohur

06/08/2021 14:40

Një pronar i një klubit nate, ka vdekur nga Covid-19 pasi u tall me njerëzit për marrjen e vaksinës ‘eksperimentale’ dhe paralajmërimin e një komploti në qindra mesazhe në Facebook.

David Parker, 56 vjeç, vdiq në Spitalin Memorial Darlington në County Durham të hënën.
Ai ishte infektuar me virusin vetëm disa javë pasi tallte vaksinën dhe kompanitë farmaceutike në postimet në mediat sociale.

Familja e Parker, thuhet se tani po i bën thirrje të gjithëve që të marrin vaksinën.

Ndërkohë, Qeveria angleze po vazhdon betejën e saj për të inkurajuar marrjen e vaksinës në mesin e të rinjve, pasi ajo u shtri në të gjithë personat mbi 18 vjeç në mes të qershorit.

Ministrat janë të shqetësuar se tre milionë qytetarë nën 30 vjeç ende nuk kanë marrë asnjë dozë.

Top Channel