Athinë, digjen shtëpitë. Zjarret shkatërrojnë dhjetëra fabrika në periferi të kryeqytetit

06/08/2021 19:14

Athina është në një moment shumë kritik për shkak të zjarreve.

Flakët sot shkatërruan dhjetëra banesa, dogjën qindra makina dhe disa fabrika.

Ndërkohë janë regjistruar edhe dy viktima. I pari është një zjarrfikës vullnetar që u dogj nga flakët, ndërsa i dyti është biznesmeni Konstantinos Michalos, President i kompanisë  EVEA në Greqi, i cili u gjet i vdekur brenda zyrës së tij.

Top Channel