Mobiljet u bënë shkrumb e hi/ Digjet banesa në katin e tretë të pallatit (Video)

26/07/2021 12:04

Një banesë në katin e tretë të një pallati, pranë Shkëmbit të Kavajës, u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm.

Si pasojë e flakëve, janë djegur mobiljet dhe pajisjet elektroshtëpiake, por fatmirësisht në banesë nuk kishte banorë.

Shkak paraprak i zjarrit, dyshohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike.

Aktualisht, grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të incidentit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 26.07.2021, në orën 07:50, në lagjen nr.13, te Shkëmbi i Kavajës, dyshohet si pasojë e një shkëndije elektrike ka rënë zjarr në një banesë në katin e 3-të, të një pallati në të cilën nuk kishte persona brenda. Si pasojë e zjarrit janë shkaktuar vetëm dëme materiale.
Shërbimet e zjarrfikëses kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të zjarrit.

FOTO GALERI
2/5

Top Channel