Shefi i BE-së në Kosovë shpreh ngushëllimet pas aksidentit tragjik: Lutjet dhe mendimet e mia janë me juve

25/07/2021 18:00

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka shprehur ngushëllimet e tij për familjet e viktimave nga aksidenti në Kroaci.

“Sot është një ditë tragjike për Kosovën pas aksidentit të autobusit në Kroaci.  U uroj të lënduarve shërim të shpejtë dhe u shpreh ngushëllimet e mia më të ndjera familjeve të viktimave. Lutjet dhe mendimet e mia janë me njerëzit e Kosovës”, ka shkruar Szunyog.

 

Top Channel