Të rinjtë britanikë duan vetëm të festojnë, mbushin klubet e natës në fundjavë (FOTO)

23/07/2021 13:51

Fotografitë e publikuara nga mediat britanike tregojnë se si nga mëngjesi i së premtes, qytetarët vihen në radhë për orë të tëra që të hyjnë më pas në klubet e natës dhe baret e njohura.

Që nga Londra në Liverpool dhjetëra mijëra të rinj mbushin rrugët dhe klubet për të shijuar festat e shthurura.

Ndërkohë deputetë dhe aktivistët e lirive civile kanë kritikuar planet e kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, për t’i bërë pasaportat e vaksinave të detyrueshme në klube, në shtator.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel