Rita Ora uron ekipin që përfaqëson Kosovën në Tokyo 2020 (Foto)

23/07/2021 21:41

Parakalimi i ekipit të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike ‘Tokio 2020’ ka tërhequr interesimin e shumë personaliteteve të njohura.

Pas spektaklit me fishekzjarrë dhe flakadanë të ndryshëm, filloi parakalimin i ekipeve sipas traditës.

Ekipi i Kosovës ishte i 67-ti në listën e parakalimit, ndërsa ekipit i prinë xhudistët Majlinda Kelmendi dhe Akil Gjakova, raporton Telegrafi.

Këngëtarja Rita Ora ka shpërndarë një postim të presidentes së Kosovës Vjosa Osmani për lojërat olimpike, duke uruar ekipin: “Përpara Kosova… Shumë fat”.

FOTO GALERI
2/12
Rita Ora

Top Channel