Plagoset me thikë një 27-vjeçar shqiptar në Romë, rëndë në spital

23/07/2021 20:24

Një shqiptar 27 vjeç, i njohur për policinë, u plagos me thikë në shpinë të premten në mëngjes, rreth orës 13:30 në Romë.

Ai u transportua në Spitalin San Camillo, ku ndodhet në gjendje të rëndë, pasi ka marrë një plagë në shpatull dhe një tjetër në bark.

I riu u plagos pas një mosmarrëveshje me dy të rinj të tjerë midis rrugës Magazzini Generali dhe rrugës “Gazometro”. Viktima u përpoq t’i ikte agresorëve, por pas 150 metrash ai u shemb në tokë afër një lokali në rrugën Ostiense mes një pellgu gjaku pa ndjenja.

 

Policia ka marrë dëshminë e një shqiptari tjetër, mik i viktimës, i cili ishte me 26-vjeçarin kur ai u plagos. I riu, i cili dyshohet se u largua para se të vinte ndihma, u gjet më pas nga policia dhe unë u mor në pyetje. Dëshmitari, nga sa mësohet, jetonte në ndërtesën ku ndodhi plagosje, para së cilës kishte pasur më herë një grindje mes viktimës dhe dy sulmuesve të tij.

Top Channel