Prrenjas/ Kishte parkuar makinën para shtëpisë, merr flakë gjatë natës, dyshimet e para për ngjarjen

13/07/2021 10:33
Foto ilustruese

Një automjet është përfshirë nga flakët gjatë natës së kaluar, në Prrenjas.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:45. Mjeti tip “Golf”, ishte parkuar para shtëpisë së pronarit, shtetasit me iniciale P.R, kur mori flakë dhe u dogj pjesërisht.

Dyshohet se shkak ka qenë një shkëndijë elektrike, megjithatë grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 12.07.2021, rreth orës 23:45, mjeti tip “Golf”, në pronësi të shtetasit P.R., i cili ishte i parkuar para banesës ka marrë flakë dhe për pasojë mjeti është djegur pjesërisht.

Nga hetime paraprake dyshohet se mjeti ka marrë flakë si pasojë e një shkëndije elektrike, vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Top Channel