Kujdes! Një shishe uji në makinë mund t’i vërë flakën mjetit tuaj, në këto temperatura të larta

12/07/2021 17:05
Shihni se pak sekonda pasi shishja ndervepron me diellin del tym nga sedilja makines

Me rritjen e temperaturave dhe ardhjen e të nxehtit afrikan është rritur edhe numri i automjeteve që marrin flakë në ecje.

Faqja “Aksidente rrugore” në facebook ka ndarë një moment ilustrues, i cili tregon se si merr flakë një makinë vetëm përmes shishes së ujit në ndërveprim me temperaturën e lartë.

Nga video duket se kontakti i shishes plastike të ujit me copën që vesh sediljet e automjetit në diell, krijon probabilitet për zjarr brenda makinës.

FOTO GALERI
1/3
Shishja e ujit ne nderveprim me diellin

Top Channel