Tiranë/ Gjendet një person i pajetë pranë rezervuarit, dyshimet e para të policisë

30/06/2021 23:06

Një 74-vjeçar është gjetur pa shenja jete pranë rezervuarit në fshatin Palaq, Prezë.

Nga veprimet e para, thuhet se nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet të jetë mbytur.

Nga deklarimet e familjarëve dyshohet se ky shtetas ka hyrë për tu freskuar në rezervuar dhe për pasojë ka humbur jetën.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 30.06.2021, është njoftuar salla operative se në fshatin Palaq, Preze, është  konstatuar i mbytur në një rezervuar shtetasi M. T., 74 vjeç.

Nga veprimet e para hetimore nuk janë konstatuar shenja dhune dhe nga deklarimet e familjarëve dyshohet se ky shtetas ka hyrë për tu freskuar në rezervuar dhe për pasojë ka humbur jetën.

 Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.    

Top Channel