Keni plane për fundjavën? Shihni si do të paraqitet moti për ditët që vijnë. Nga e hëna pritet që…

11/06/2021 12:32

Meteorologia Adiola Bani tha se pas ditës së hënë pritet një rritje e temperaturave dhe termometri do të shënojë rreth 31 apo 32 gradë.

Sa i përket ditëve të fundjavës moti pritet që të jetë me diell, por në orët e pasdites do të mbizotërojnë vranësirat që në disa zona do të pasojnë edhe reshje breshëri.

Adiola Bani: Sot edhe nëse do të mbetet me kthjellime dhe vranësirë kalimtare, por pas mesditës do të kemi zhvillim të vranësirave dhe stuhi lokale breshëri. Ditën e dielë do kemi mbizotërim të kushteve me diell. Do kemi rritje të ndjeshme të temperaturave dhe termometri do të rritet mbi 31 apo 32 gradë celsius.

Top Channel