Balla pas Asamblesë së PS-së: Dora për bashkëpunim me opozitën mbetet e shtrirë! Nëse PD është gati…

02/06/2021 18:48

Ditën e sotme është zhvilluar Asambleja Kombëtare e PS-së, ku mes të tjerash është miratuar edhe thirrja e kongresit të jashtëzakonshëm në 12 qershor dhe analiza e rezultateve të zgjedhjeve të 25 prillit në strukturat vendore.

Në prononcimin për media, pas daljes nga Asambleja, të kreut të grupit të PS-së, Taulant Balla tha se dora për bashkëpunim me opozitën nga ana e PS-së mbetet e shtrirë, ndërsa shtoi se edhe pas zgjedhjeve në PD do kërkohet diskutim pavarësisht se kush zgjidhet kryetar i kësaj force politike.

Balla: Ne vazhdojmë ta mbajmë dorën e shtrirë dhe dëshirën tonë të pakushtëzuar për t’u ulur me PD sa të mbarojë legjislatura parlamentare, por edhe nëse PD është gati dhe pas zgjedhjeve në PD kushdo të jetë kryetar i saj për të diskutuar për gjëra të rëndësishme në një demokraci funksionale.

Maxhoranca dhe opozita kanë detyrat e veta, por ajo që presin qytetarët prej nesh është t’i japim fund kësaj sherrnaje politike, por të gjejmë gjuhën e përbashkët për të punuar për të çuar përpara shumë reforma që kërkojnë një shumicë të cilësuar në Kuvend që ne nuk e kemi.

Top Channel