Polici tenton të arrestojë 19-vjeçarin, por e qëllon për vdekje. I riu mbytet në gjak (FOTOT)

31/05/2021 21:10

19-vjeçari, Vekil Abnulayev, i cili u qëllua me armë nga një polic ka ndërruar jetë. Ngjarja e rëndë ndodhi në  29 maj, ndërsa policia po përpiqej ta arrestonte, shkruajnë mediet e huaja.

Sikurse shihet edhe nga pamjet polici e ka qëlluar me armë të riun, ndërsa nuk e lëshon pavarësisht faktit se vazhdon t’i rrjedhë gjak.

Fillimisht 19-vjeçari i transportua në spital, por nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.

Gazetari i gazetës “Novaya”, Aliona Istomina, i cili vizitoi fshatin Moskovo jashtë vendit ku ndodhi tragjedia, totë se në këtë fshat miqtë e Azeros dhe policia u mblodhën për të mbrojtur familjen e policit, pasi kishin frikë nga hakmarrja.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel