Foto-lajm! Çfarë nuk u pa nga ceremonia/ Rama mban afër Kim, distancohet dukshëm nga Meta

23/05/2021 11:59

Edhe pse u bënë bashkë në stërvitje e ‘Defender 21’ që “zbarkoi” sot në Tiranë, distancimi mes Presidentit Ilir Meta, Ambasadores së SHBA, Yuri Kim dhe kryeministrit Edi Rama ishte i dukshëm.

Në fotot e ceremonisë dallohet qartë se sa shumë distancë ka mes presidenti dhe kryeministrit në krah të të cilit qëndron ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Kjo ishte ‘takimi’ i tyre i parë i përbashkët, Kim, Rama dhe Meta, pas tensioneve të krijuara pasi SHBA shpalli ‘non grata’ kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij.

Meta reagoi dje me një gjuhë të ashpër për vendimin gjë që u pa si sulm i tij ndaj SHBA.

FOTO GALERI
2/37

Top Channel