FOTOT/ Çelja e sezonit turistik, Manastirliu: Nis dezinfektimi i zonave turistike në Vlorë dhe Sarandë

18/05/2021 17:23

Ndërsa jemi në pritjet të çeljes së sezonit turistik në vendin tonë, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu njofton se ka nisur procesi i dezinfektimit të zonave turistike në Vlorë dhe Sarandë.

Përmes një shënimi në facebook, ku ka postuar edhe fotot e punonjëse që janë ngarkuar për dezinfektimin, Manastirliu shton se në ditët në vijim ky proces do të shtrihet në të gjithë zonat e identifikuara nga ekspertët e shëndetit publik, për një sezon turistik të sigurt.

“Në Vlorë dhe Sarandë ka nisur procesi i dezinsektimit të zonave turistike, për t’u shtrirë në ditët në vijim në të gjithë zonat e identifikuara nga ekspertët e shëndetit publik, për një sezon turistik të sigurt”, shkruan Manastirliu.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel