Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.704 teste, ndërsa janë regjistruar 83 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 40, Prilep – 8, Kumanovë dhe Ohër nga 6, Tetovë dhe Radovish nga 5, Manastir – 3, Strugë dhe Kërçovë nga 2, Kavadar, Strumicë, Sveti Nikollë, Berovë, Demir Hisar dhe Pehçevë nga 1.

Janë regjistruar 259 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar dy viktima një nga Shkupi (67) dhe një nga Kavadari (80).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 154.804, numri i pacientëve të shëruar është 146.302, numri i vdekjeve është 5.232, ndërsa numri i rasteve aktive është 3.270.

Top Channel