Doçi: Fatmir Mediu ishte një vegël e familjes Berisha, ja çfarë ndodhi pas shpërthimit të Gërdecit

13/05/2021 13:13

Gazetari Adriatik Doçi ka folur për dosjen e Gërdecit në emisionin “Breaking” dhe për rihapjen e hetimeve për ish ministrin e mbrojtjes Fatmir Mediu.

Sipas tij, Mediu ishte vegël e familjes Berisha dhe kur ndodhi shpërthimi thotë se të gjithë morën në telefon Shkëlzen Berishën.

“Fatmir Mediu ishtë një vegël e familjes Berisha. Në momentin e shpërthimit të gjithë morën në telefon Shkëlzen Berishën është përdorur e njëjta metodë korrupsioni. Baxhanaku I Sali Berishës punonte në Gërdec, të gjithë elementë të çojnë te familja Berisha”, shtoi Doçi.

Top Channel