Tmerr për 26-vjeçaren/ Denoncon të riun që e përndoqi, ngacmoi dhe tentoi t’i hynte me dhunë në shtëpi

12/05/2021 11:37

Policia e Skraparit ka vënë në pranga një 34-vjeçar, pasi një 26-vjeçare e ka denoncuar se e ka përndjekur, ngacmuar dhe ka tentuar të hyjë me dhunë në banesën e saj.  

Po ashtu bëhet e ditur se ky person ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj familjarëve të tij, në mënyrë të vazhdueshme.

Njoftimi i plotë:

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Skrapar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit O. S., 34 vjeç, banues në Skrapar, pasi ka bërë kallëzim një shtetase 26 vjeçe, se ky shtetas e ka përndjekur, ngacmuar dhe ka tentuar të hyjë me dhunë në banesën e saj.  

Gjithashtu, ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj familjarëve të tij, në mënyrë të vazhdueshme.  

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Përndjekja” dhe “Dhuna në familje”.

Top Channel