Dyshohet se konsumoi lëndë herbicide bujqësore, përfundon në reanimacion 16-vjeçarja

12/05/2021 15:40
Ilustruese

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë t mërkurë në Mallakastër, ku dyshohet se një 16vjeçare ka konsumuar lëndë herbicide bujqësore.

E mitura është dërguar në gjendje të rëndë drejt spitalit të Fierit, për tu dërguar më pas në Tiranë, ku ndodhet në reanimacion nën kujdesin e mjekëve.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje të rëndë.

Fier/ Informacion paraprak

Sot më datë 12.05.2021, në spitalin e Fierit ka shkuar në gjendje të rëndë shëndetësore një shtetase 16 vjeçe, banuese në Drenovë, Mallakastër, e cila dyshohet se ka konsumuar lëndë herbicide bujqësore.

16-vjeçarja ndodhet në reanimacion në Tiranë nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Top Channel