Lushnje/ Aksident në mes të qytetit, 19-vjeçari me “Ford” përplas pastruesen e zyrave të OSHEE (EMRAT)

10/05/2021 09:04

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Lushnjës. mësohet se një mjet tip “Ford” ka përplasur një grua, e cila po kalonte rrugën.

Mësohet se e plagosura është Ganimete Musaku, rreth 58 vjeçe, e cila ishte pastruese pranë zyrave të shërbimit të OSHEE. Ajo ka qenë duke kaluar rrugën nga ana e zyrës ku punonte në krahun tjetër , por kjo lëvizje nuk është vënë re nga drejtuesi i mjetit, i cili e ka goditur.

Si pasoj e kësaj përplasjeje 58 vjeçarja ka marrë dëmtime ku sipas informacioneve të marra ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka bërë të mundur shoqërimin në Komisariat të drejtuesit të mjetit, 19 vjeçarin, Igli Rama.

Top Channel