Rama merr mandatin e 3-të, e urojnë presidenti francez dhe kryeministri spanjoll

28/04/2021 18:40

Mesazhe të shumta urimi për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit drejtuar Kryeministrit Rama.

Së fundmi, një mesazh urimi vjen edhe nga Presidenti francez Emmanuel Macron i cili e uron për fitoren. Gjithashtu Kryeministri Rama ka marrë edhe një tjetër mesazhi urimi nga kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez.

Kujtojmë se liderë të tjerë botërorë kanë uruar kryeministrin Rama për fitoren e tij.

Kështu, Presidenti Turk Erdogan dhe Kryeministri Grek Mitsotakis kanë uruar kryeministrin për këtë rezultat të arritur, që i siguron deri më tani mandatin e 3 qeverisës.

Urime për rezultatin ka marrë edhe nga Ministri i Jashtëm Italian Di Maio dhe lideri i opozitës italiane Salvini.

Po ashtu, edhe Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën.

Top Channel