Kreu i Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, ka depozituar një kërkesë në KQZ për të marrë filmimet e KZAZ-ve në qarqet ku ka shpallur kandidaturën.

Në një status në rrjete social, kreu i PLDSH shkruan se pas kësaj, ai do të depozitojë një kërkesë për rinumërim për të parë se sa nga 83 mijë votat e pavlefshme kanë qenë të tijat.

Ai thekson se pas këtyre hapave do të kërkoje verifikim nga SPAK për të zbuluar nëse pavlefshmëria e votave është bërë me qëllim nga numëruesit.

Postimi i plotë:

“Sot depozitova kerkesen prane KQZ per te mare pamjet filmike te kameres qendrore te KZAZ ne 4 qarqe Pas kesaj do te depozitoj kerkese per rinumerim dhe per te pare se sa nga 83.000 vota te quajtura te pavlefeshme kane shenjen e VOTUESIT TEK NR 3 PLDSH Pasi te shoh kete do ti drejtohem SPAKUT me denoncim per te hetuar me ekspertize se dy apo me shume shenja ne fleten e votimit a jane bere nga e njenjta dore apo duar te ndryshme? Deklarata e djeshme e kryetarit te PS Z Rama se 45% e votave te pavlefeshme jane te PS eshte motivi qe me ka shtyre te kerkoj se sa nga keto vota jane te PLDSH KUR “ ANKOHEN” PS PD LSI QE JU PASKAN “ PRISHUR”NUMERUESIT E TYRE VOTAT, PO NE NENTE PARTIT E TJERA ÇFAR DUHET TE BEJME ME KETA FUNDERRINA NUMERUES???”.

Top Channel