Turqia raporton afro 62 mijë raste të reja me COVID-19

22/04/2021 02:44

Turqia raportoi 61.967 raste të reja me koronavirus, duke përfshirë 2.932 pacientë simptomatikë, dhe 362 vdekje të tjera.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në mbi 4,44 milionë, kurse numri i të vdekurve në 36.975, sipas Ministrisë së Shëndetësisë. Gjithsej 52.213 pacientë të tjerë kanë fituar betejën e tyre kundër virusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 3,84 milionë.

Numri i pacientëve me COVID-19 në gjendje kritike qëndron në 3.398, treguan shifrat e fundit. Mbi 44,72 milionë teste janë bërë në Turqi deri më tani, duke përfshirë 318.389 gjatë ditës së kaluar.

Top Channel