Nuk duronte keqtrajtimet e gruas, burri i saj hidhet nga dritarja e pallatit

21/03/2021 02:45

Agjentët e Policisë Kombëtare Spanjolle kanë arrestuar një grua 54-vjeçare në Valencia e akuzuar për keqtrajtim të djalit të saj të mitur dhe burrit të saj, i cili u hodh nga dritarja me sa duket sepse ai nuk mund ta duronte më situatën dhe u shtrua në spital në gjendje të rëndë.

Siç u raportua këtë të Shtunë nga Policia Kombëtare, hetimet filluan më 9 Mars, pasi morën një telefonatë që paralajmëronte se një burrë ishte hedhur nga dritarja e një shtëpie. Me të mbërritur në vendin e ngjarjes, policia gjeti në dyshemenë e tarracës së një shtëpie një burrë të gjakosur, i cili më vonë u transferua në një spital në gjendje të rëndë.

Agjentët zbuluan se burri kishte ndërmarrë vendimin ekstrem për shkak të dhunës së vazhdueshme nga gruaja.

Top Channel