“Kjo është partia”/ Rama: Balla e ka bërë Librazhdin shesh të kuq, s’ka njeri që nuk e ka takuar

09/03/2021 16:53

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me performancat e drejtuesve të qarqeve duke thënë se tre prej tyre sigurojnë mjaftueshëm mandate sepse janë gjithmonë në dispozicion të qytetarëve.

Në një komunikim me gazetarët, Rama përmendi Paulin Sterkën për Shkodrën, Blendi Klosin për Beratin, Ruçin dhe Ballën. Rama tha se Librazhdi është bërë si sheshi i kuq ndërsa thekson se në atë qytet nuk ka një person që se ka takuar të paktën një herë Taulant Ballën.

 “Bejlerë dhe agallarë socialistë nuk bëhet fjalë. Kanë qenë shumë dhe ka qenë ky problem për PS, lija në kurriz të gjitha atij të parit, vetë shih pjesën tënde dhe të tjerat le t’i mbajë ky. Unë i mbaj sepse kjo është detyra ime dhe pasioni im.

Ka deputetë të cilët nuk janë kategoria e atyre që bëjnë këtë pjesë, por bëjnë një pjesë tjetër pa të cilët nuk do të ishin. Pa Pualin Sterkën në Shkodër, Bushati si drejtues nuk merrte dot dy deputetë. Ai rri me njerëzit në çdo moment, spitale dhe si ai ka shumë. Kush i bën të dyja është i nderuar. Çfarë ka më pak Bledi Klosi, nuk di të bëj debate, është i pesti sot në Berat, sepse ka punuar shumë me njerëzit dhe ne sot synojmë pesë prej atij njeriu.

Damian Gjiknuri, si i merr rezultatet me fantazitë e tyre. Gramoz Ruci është njeriu që mund të thotë po rri këtu, ma bini rezultatin dhe e kemi për detyrë. Është njeriu që ka numrin më të madh të telefonave të njerëzve në telefon, ai të hap telefonin në 2 të natës, historikisht.

Si shkohet në Fier dhe merr 10 deputetë, sepse heq kravatën dhe është fshat më fshat, jo për fushatë por sistematikisht zgjidh hallet e njerëzve. Taluant Balla atje, si do marrim 9 në Elbasan, ku në 2017 morëm 7. Në atë formë ku Librazhdi ishte rrotë më rrotë, e kemi bërë sikur të jetë sheshi kuq. Shkoni në Librazhd dhe më thoni një person që se ka takuar njëherë Taulant Ballën. Kjo është partia, të gjitha të tjerat janë estrada për argëtim”, tha Rama.

Top Channel