Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi dhe Basha firmosin sot marrëveshjen e koalicionit

01/03/2021 09:56

Kur na ndajnë sot më pak se dy muaj nga zgjedhjet parlamentare, Partia Demokratike e Shqipërisë dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të zyrtarizojnë koalicionin e tyre.

PD dhe LSI do të firmosin paraditen e sotme marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet e 25 prillit.

Marrëveshja do të firmoset në një prej hoteleve luksoze të Tiranës dhe jo në njërën prej selive të partive.

Kujtojmë se PD dhe LSI vendosën të dalin me dy lista në zgjedhje dhe jo në një koalicion.

Top Channel