(Pamjet) Shuplaka dhe shtyrje/ Si reagojnë turqit kur nxjerr flamurin grek në mes të Stambollit?

09/02/2021 11:01

STAMBOLL- Një “Youtuber” nga Turqia ka realizuar një eksperiment social, ku nxjerr në pah se si reagojnë qytetarët turq ku shikojnë një flamur të Greqisë.

Kohet e fundit mes dy vendeve tensionet janë shtuar së shumti, ndërsa kjo frymë është pasqyruar mesa duket edhe tek qytetarët.

Në pamjet e publikuar blogeri i kërkon qytetarëve të ndryshëm që t’i bëjnë një foto me celularin e tij. Por këto të fundit sapo shikojnë flamurin grek refuzojnë që të bëjnë foton madje konfliktohen me blogerin.

FOTO GALERI
2/29

Top Channel