Java e 19-të e Bundesligës, e para për fazën e dytë, ngriti siparin me përballjen Stuttgart – Mainz, e luajtur “Mercedes-Benz Arena”, e cila përfundoi me rezultatin 2-0.

Rikthehet të suksesi pas dy humbjeve radhazi dhe një barazimi ekipi i drejtuar nga Matarazzo, ndërsa miqtë vazhdojnë të notojnë në ujëra të turbullta me vetëm 10 pikë të grumbulluara në 19 ndeshje.

Sa i përket kronikës, pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në fraksionin e dytë vendësit arritën të shënon dy herë me autorë Kalajdzic 55’ dhe Wamangituka 72’, finalizime që mbyllën takimin, pasi futbollist e Mainzit nuk gjetën forca për të reaguar.

Top Channel