Takim me ministrin e Jashtëm turk, Varhelyi: Bashkëpunim për çështje me interes strategjik

21/01/2021 17:42

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi shprehet pozitiv pas takimit me ministrin e Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu.

Përmes një postimi në Twitter ai thotë se BE-ja dhe Turqia do të bashkëpunojmë së bashku për çështje me interes strategjik dhe më dobi për të dyja vendet.

“Diskutim i mirë për marrëdhëniet  mes BE-së dhe Turqisë. Me Ministrin e Jashtëm Mevlut Cavusoglu sot. Unë shpresoj se ne jemi duke e kthyer faqen në marrëdhëniet tona dhe do të bashkëpunojmë së bashku për çështje me interes strategjik në një mënyrë konstruktive dhe reciprokisht të dobishme”, shkruan ai.

Top Channel