Trump shfaqet për herë të parë si ish-president në Florida

20/01/2021 20:48

Ish-presidenti Donald Trump ka arritur në Florida pak para fillimit të ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden.

Turmat e mbështetësve e takuan pas arritjes, duke rreshtuar rrugëve me parulla përfshirë “Ende presidenti im” dhe “Trump fitoi!”. Trump kaloi 30 minuta e fundit si president brenda vendpushimit të golfit Mar-a-Lago në Palm Beach.

Ai është kthyer të jetë, të paktën tani për tani, një qytetar me një gjyq për fajësimin e Senatit. Sot Joe Biden u betua si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 

FOTO GALERI
1/10

Top Channel