Basha uron Presidentin Biden: Pres të punoj me ju për të forcuar marrëdhëniet

20/01/2021 19:26
Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar lidhur me inagurimin e Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden.

Ai i ka përcjell një mesazh urimi Biden, ndërsa shkruan se pret që të punojë me Presidentin për të forcuar më tej aleancën SHBA-Shqipëri.

“Urime Presidentit Joe Biden dhe zëvendës Presidentes Kamala Harris. Unë pres që të punoj me ju për të forcuar më tej aleancën SHBA-Shqipëri. Ju keni provuar që demokracia është e fortë dhe se ndryshimi është i mundur. Urime më të ngrohta nga të gjithë qytetarët e Shqipërisë”, shkruan Basha.

Top Channel