Arsenali zhgënjeu në “Emirates Stadium” përballë Crystal Palace në javën e 18-të të Premier Leagues, teksa barazoi pa gola, edhe pse vinte në këtë sfidë me moralin e lartë të tri fitoreve radhazi.

Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta bëri pak për ta merituar fitoren (Aubameyang vuri në vështirësi portierin mik në pjesën e parë), madje rastet më të pastra mund të thuhet se i kishin miqtë me Benteke dhe Zaha.

Me vetëm 24 pikë në 18 ndeshje Arsenali mbetet në vendin e 11-të, me një diferencë shumë të ndjeshme me ekipet e zonës Champions dhe që pretendojnë për titullin.

Top Channel