Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës është rritur në 2.965.221.

Sipas faqes së internetit “Worldometers”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 70.649 njerëz kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë.

Ndërkaq, numri i të shëruarve ka shkuar në 2.425.976. Numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut.

Top Channel