Londra qytet i heshtur/ Metropoli 9 milionë banorë në mbyllje totale

07/01/2021 20:00

Prej ditësh Britania ka kaluar në lockdown total dhe nga një metropol i zhurmshëm që nuk fle kurrë, Londra,  është shndërruar në një megaqytet fantazmë, ku janë të pakët ata që përdorin metrotë dhe rrugët janë thuajse bosh.

Arben Manaj gazetari i Top-Channel udhëtoj me metro sot herët në mëngjes dhe na sjell atmosferën në një qytet prej 9 milion banoresh ku miliona përdorin  çdo dite transportin publik. Por si duket Londra në një ditë pandemie. Të ndjekim kronikën.

Top Channel