Ftesë në 5/“Po iki vëlla”, Ardian Trebicka tregon mesazhet e fundit me Kujtim Prodanin mes lotësh

06/01/2021 19:30

Sot u nda nga jeta kantautori i njohur i muzikës së lehtë shqiptare, Kujtim Prodani.

Prej disa javësh po luftonte me Covid 19 dhe ishte shtruar në spitalin “ Shefqet Ndroqi”.

“Ftesë në 5” me Bieta Sulon dedikoi një hapësirë në kujtim të tij, ku miqtë dhe kolegët ndanë momente nga marrëdhënia me të.

I prekur dhe i përlotur, Ardian Trebicka nuk mund të mbate lotët teksa tregoi mesazhin e fundit që kishte marrë prej tij.

“Vëlla jam rëndë. Po nisem për në Turqi. Po iki vëlla”, ishin këto fjalët e mesazhit të tij te fundit.

Top Channel