​Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

31/12/2020 22:45

Shumë yje të njohur në futboll pritet të hynë në muajt e fundit të kontratave aktuale, dhe merkato dimërore e janarit pritet të sjellë shumë befasi.

Emra të njohur si Messi, Wijnaldum e Alaba pritet të hynë në gjashtë muajt e fundit të kontratave të tyre aktuale me klubet përkatëse.

Po ashtu shumë emra të mëdhenj pritet që të ndërrojnë ambiente, dhe një listë prej lojtarëve më të mirë, që do të jenë futbollistë të lirë pas gjashtë muajve e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

Lionel Messi – Barcelona

Sergio Aguero – Manchester City

Mesut Ozil – Arsenal

Sergio Ramos – Real Madrid

David Alaba – Bayern Munich

Memphis Depay – Olympique Lyon

Georginio Wijnaldum – Liverpool

Arkadiusz Milik – Napoli

Angel Di Maria – Paris Saint-Germain

Julian Draxler – Paris Saint-Germain

Olivier Giroud – Chelsea

Jesse Lingard – Manchester United

Johnny Evans – Leicester City

Henrikh Mkhitaryan – AS Roma

Hakan Calhanoglu – AC Milan

Jerome Boateng – Bayern Munich

Top Channel