Përballet me ujkun/ Prekëse, qeni shkon drejt vdekjes për të shpëtuar 10-vjeçarin

29/12/2020 19:13

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Rusi ku një qen i ka shpëtuar jetën pronarit 10-vjeçar.

Sipas mediave të huaja qeni i racës “Jack Russell’ ka ngordhur gjatë përleshjes me një ujk i cili rrezikonte jetën e vogëlushit 10-vjeçar, i identifikuar si Yemelyan i cili po luante “kukafshehthi” me motrën e tij në Republikën e Komit në veri të Rusisë.

Nga pamjet shikohet momenti i sulmit dhe dëgjohen edhe ulërimat e qenit

FOTO GALERI
1/17

Top Channel