​A do ta vazhdojë Cavani qëndrimin në Man. UTD? Përgjigjet Solskjaer

28/12/2020 17:00

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer tha se klubi ka të gjitha synimet për të zgjatur kontratën e Edinson Cavanit në “Old Trafford.”

Cavani nënshkroi një marrëveshje një vjeçare në tetor me opsionin e një sezoni tjetër dhe 33-vjeçari i ka bërë përshtypje trajnerit Solskjaer aq shumë sa që klubi tashmë po shqyrton mundësinë e zgjatjes së qëndrimit të tij, përcjell KosovaPress.

“Për momentin, duket sikur i kanë mbetur edhe disa vjet në mënyrë që të mos them asgjë tjetër,” tha Solskjaer. “Ai ka bërë një ndikim të madh kur ka ardhur këtu.”

“Le të përqendrohemi në përmirësimin e të gjithëve, por atij i mbeten disa vite. Ai është kaq i përpiktë dhe profesional, zakonet e tij dhe gjithçka rreth tij, tregon pse ai ka pasur karrierën që ka. Edhe në moshën që është tani ai është një nga lojtarët më të mirë që kemi marrë “, theksoi Solskjaer.

Top Channel