553 persona kanë humbur jetën dhe 16 308 të tjerë rezultojnë të infektuar nga pandemia Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit.

Lajmi i mirë është se 23 384 persona  janë shëruar, ndërsa janë kryer 176 185 në 24 orët e fundit.

Pandemia ka shkaktuar deri më sot në Itali 1.938.083 të infektuar e 68.447 viktima.

Qeveria italiane ka marrë vendimin për të mbyllur vendin totalisht për festat e fundvitit. Kryeministri Giuseppe Conte tha se i druhet Krishtlindjeve dhe ndërrimit të viteve dhe për rrjedhojë kanë marrë vendimin që nga data 24 dhjetor deri më 6 janar Italia të jetë “zonë e kuqe”.

Top Channel