Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani e ka nisur ditën e tretë të vizitës së saj të parë zyrtare në Shqipëri, me një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Pas takimit, Osmani dhe Basha do të mbajnë një konferencë për shtyp. Pas kësaj, Osmani do të nderohet me “Çelësin e Tiranës”, dekoratë që do t’i jepet nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Osmani, vizitën treditore në Tiranë do ta mbyllë me një takim me ish-kryeministrin, Sali Berisha.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel