Kopshti i vogëlushes

Vogëlushja krijon një kopsht zanash për të shpërndarë gëzim në këtë kohë pandemie

Gjatë këtyre kohërave stresuese që e gjithë bota po kalon, një histori tërheqëse për një vajzë të vogël që ende beson në përralla, magji dhe zana mund të na rikthejë humorin e ëndrrat.

Kelly Victoria, një fotograf me qendër në LA, California mendoi të njëjtën gjë kur vendosi të ndajë se si ajo dhe fqinji i saj 4-vjeçar krijuan një lidhje të bukur.

Gjithçka nisi në fillim të pandemisë kur Kelly u ndesh me një kopsht zanash të vendosur nën një pemë nga një vajzë e re.

Kopshti i mrekullueshëm i zanave kishte një shënim të vogël të bashkangjitur për një vajzë që ndihej e vetmuar në karantinë dhe donte të përhapte gëzim.

Me këtë veprim vogëlushja shumë e famshme në lagjen e saj dhe në rrjete sociale.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel