Italia regjistroi sot një rritje në numrin e rasteve pozitive me COVID- 19, me 17 752 infektime të tjera, si edhe 680 viktima në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Mbrojtja Civile.

Aktualisht, ka 2 926 pacientë në kujdes intensiv COVID, me një rënie prej 77 njësish në bilancin e përgjithshëm midis hyrjeve dhe daljeve krahasuar me dje.

Pranimet ditore në reanimacion ishin 191, ndërsa në pavijonet e zakonshëm janë 26 897, më pak se 445 njësi krahasuar me një ditë më parë.

Top Channel