Kaos në Londër, makina përplas këmbësorët (FOTO)

11/12/2020 12:14

Disa persona raportohet se janë plagosur rëndë të premten në mëngjes kur një makinë u përplas me ta në Londrën Lindore.

Shërbimet e urgjencës, duke përfshirë ekipet e ndihmës së shpejtë dhe zjarrfikëse janë në vendin e ngjarjes në zonën e Stamford Hill.

Mediat vendase raportojnë se një makinë gri shihet e përplasur në një pemë. Autoritete ende nuk po e trajtojnë  si sulm terrorist.

‘Ne presim një azhurnim për çdo dëmtim. Në këtë fazë të hershme, ky incident nuk po trajtohet si i lidhur me terrorin. Hetimet janë duke vazhduar, ndërsa  asnjë arrestim nuk është bërë”, njoftoi policia.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel