Kjo është shtëpia që bleu Bill Gates për t’u “mbrojtur” nga koronavirusi (FOTO)

10/12/2020 10:24

95 milionë vende pune do të humbasin në të gjithë botën për shkak të COVID-19. Kjo u njoftua në fillim të prillit në BBC News.

Për më tepër, sipas ekspertëve, kjo do të jetë kriza më ekstreme globale që nga Lufta e Dytë Botërore. Siç është raportuar nga Kombet e Bashkuara, 4 nga 5 punëtorëve u janë ulur pagat për shkak të karantinës. Por nga ana tjetër, miliarderët e mëdhenj si Bill Gates mund ta përballojnë të blejnë edhe pallate në një pandemi.

Sipas Telemundo, filantropisti Bill Gates dhe gruaja e tij kanë blerë një “shtëpi pushimesh” në San Diego të Kalifornisë. Po, në mes të një epidemie dhe me ekonominë globale në prag të kolapsit.

Vendbanimi mbresëlënës dhe luksoz ka një sipërfaqe prej 1.767 metra katror, ??me një oborr të jashtëzakonshëm dhe të gjitha komoditetet që njeriu i dytë më i pasur në botë mund të dëshironte: Gjashtë dhoma komplekse, një pishinë të madhe noti dhe madje edhe parajsën e tij, pasi ajo ka një plazh privat. Dhe cili është çmimi i tregut të kësaj rezidence? 43 milionë dollarë.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel