Taylor Swift ndihmon me 13 mijë dollarë dy nënat në nevojë

09/12/2020 14:48
Taylor Swift

Në këtë kohë shumë të keqe për të gjithë botën, këngëtarja Taylor Swift dhuroi 13,000 dollarë për dy nëna, të cilat paraqitën problemin e tyre në një artikull gazete.

Pasi zbuloi mbledhësit e fondeve “GoFundMe” të nënave nga Nashville, Nikki Cornwell dhe Shelbie Selewski, nga Harrison Township, artistja nuk e kurseu ndihmën e saj.

“Nikki, kam lexuar për ty në Washington Post dhe mendova se ishte vërtet e guximshme nga ju të ndani historinë tuaj”, shkroi këngëtarja fituese e Çmimeve ‘Grammy’. Më vjen shumë keq për gjithçka që është dashur të kalosh këtë vit dhe doja të të dërgoja këtë dhuratë, nga një vajzë e Nashville në tjetrën. Me dashuri, Taylor”, tha ajo.

Cornëell, e cila tani ka marrë më shumë se 22,110 dollarë nga 41 dhurues në vetëm një ditë, e përshkroi veten si një nënë beqare ‘që përpiqet të kthejë’ këmbët e saj ‘përsëri në tokë’.

“Unë jam nëna e Nashville e paraqitur në artikullin e Washington Post për njerëzit që qëndronin prapa me pagesën e qirasë dhe shërbimet e ujit më ishin fikur, por dikush më bekoi me atë ndihmë”, tha ajo para se të zbulonte se fëmijët e saj mund të mos kishin Krishtlindje këtë vit.

Cornwell tha se nuk ishte në gjendje që të fillonte një punë të re në maj, pasi kishte rezultuar pozitive me COVID-19.

Gruaja e dytë është Selewski, e cila humbi punën e saj në pranverë dhe duhet të qëndronte në shtëpi me vajzën e saj Vada, e cila lindi me një mushkëri të shembur dhjetorin e kaluar.

Pavarësisht lodhjes duke u përpjekur për të gjetur një punë tjetër dhe për të ndihmuar shtatë vjeçaren e saj të lundrojë në klasat e saj në internet, ajo tha se ka qenë një kohë shumë e vështirë.

 “Ne kemi shitur gjithçka me këtë gjithmonë kemi paguar faturat tona sa më shumë që të jetë e mundur, por duket sikur çdo ditë del diçka tjetër”, tha gruaja.

Askush nuk duhet të ndiejë llojin e stresit që ju është vendosur. Shpresoj që ju dhe familja juaj e bukur të keni një sezon të shkëlqyeshëm pushimesh”, tha artistja.

Top Channel