LSI voton nesër Kryemadhin/ Votimet e anëtarësisë do të zhvillohen edhe on line

20/11/2020 15:12

Te shtunen anëtarët e LSI-së do të zgjedhin delegatët e Konventës Kombëtare dhe Kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Votimi per kryetarin nuk ka supriza. Monika Krymadhi nuk do kete asnje kandidat perballe dhe per te do kete vetem rikonformim.

Luan Rama: Nuk ka ndonje sekret qe LSI do votoje Monika Kryemadhi si kryetare per te dhene mesazhin e solidaritetit dhe unitetit dhe vendosmerise per te ftuar ne zgjedhjet e 25 Prillit. Neser moment i rendesishem qe shenon fundin e nje procesi angazhimi te anetareve te LSI dhe hap nje trape  te re qe do coje ne ndryshimin madh te permbysjes se klikes uzurpatore te rilindjes qe ka shkaterruar besimin tek institucionet e zgjedhore

LSI ka vendosur te rifreskoje forumet  me te larta drejtuese para zgjedhjeve  te 25 prillit permes nje votimi risi, i cili diktohet nga pandemia e Covid 19.

Luan Rama: Sqaron procedure e votimit online

Me zgjedhjet e delegateve ne fundjave i hapet  rruge mbajtjes se Konvetes Kombetare te 5 dhjetorit, e cila do te perzgjedhe Kryesine e re, sekretarin dhe nenkryetaret e partise.

Top Channel