​Ngjarje interesante në Serie C të Italisë, gjobitet trajneri

20/11/2020 13:41

Trajneri i klubit italian, Calcio Catania në Serie C, Giuseppe Raffaele është dënuar me katër ndeshje mosparaqitje me klubin e tij, pasi bëri një ndërhyrje ndaj lojtarit kundërshtar të ekipit Vibonese.

Incidenti ndodhi në minutën e 91’ të ndeshjes. Një lojtar i Vibonese-s bëri një ndërhyrje ndaj lojtarit kundërshtar afër vijës së rivënies anësore, por para se të vërsulej në kundërsulm, ishte trajneri i Catania-, ai i cili ndërhyri dhe e ndali aksionin.

Ai bëri një hap para ngadalë dhe futi këmbën e tij të djathtë brenda në fushë për t’ia hequr topin nga këmbët lojtarit të Vibonese. Gjyqtari i ndeshjes ndërhyri menjëherë ku e ndëshkoi atë me karton të kuq.

Videon rreth ngjarjes mund ta gjeni të bashkangjitur më poshtë:

Top Channel