Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3.315 testime për Covid-19 dhe prej tyre 1295 kanë rezultuar pozitivë, ose 39% e testeve.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 26 pacientë, ndërsa janë shëruar edhe 429 persona.

Top Channel