Rama-Bashës: S’jam si ti që “vrave” çunin e Fahriut me patllaken e Nishanit dhe Salianjin me thikën e Rulit

11/11/2020 17:07
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një status në twiiter pas akuzave të kreut të PD Lulzim Basha.

Ndërsa kryeministri i thotë se ai nuk fshihet pas asnjë komiteti, i drejtohet Bashës: ti i bën komitetet për t’u fshehur siç bëre komitetin për të “vrarë” çunin e Fariut me patllaken Bujar Nishanit e Salianjin me thikën e Genc Rulit!

Statusi i Ramës

Lulëzim unë nuk fshihem pas asnjë komiteti, po ty të kuptoj se ti i bën komitetet për t’u fshehur siç bëre komitetin për të “vrarë” çunin e Fariut me patllaken Bujar Nishanit e Salianjin me thikën e Genc Rulit! Dhe në fund vrave PD varrose Komitetin dhe hëngre shpullën e Saliut!

Top Channel